Türkçe | English | العربية | русский | 中国 | Deutsch | Français

HABERLER

Granit Temizliği Nasıl Yapılmalı

Granit Temizliği Nasıl Yapılmalı

HABERLER

Son dönemlerde tasarlanan mutfakların hemen hemen hepsinde granit tezgahlar kullanılmaktadır. Granit tezgahlar mutfaklara asillik ve şıklık gibi birçok etki sağlamaktadır. Özellikle beyaz tasarlanmış olan mutfaklarda en çok siyah granit mutfak tezgahları kullanılmaktadır.

Ev almak isteyen kişilerin özellikle bu tarz mutfaklara hayran kalarak evleri satın aldıklarını fark eden iç mimarlar şimdilerde genel olarak mutfakları siyah tezgah ve beyaz mutfakları olarak tasarlamayı tercih etmektedirler. Ancak bu tezgahları kullanacak olan kişilerin ilk aklına gelen ve en çok sordukları soruların başında ise siyah granit mutfak tezgahı nasıl temizlenir? gelmektedir. Yazımızı incelemeye devam ederek bu sorunun cevabını bulmanız mümkündür.

Siyah Granit Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir?

Granit mutfak tezgahlarını temizlemeniz diğer tezgahlardan çok daha kolaydır. Çünkü yüzeyleri bir cila ile kaplamıştır. Siyah granit mutfak tezgahı nasıl temizlenir? Sorunuzun cevabını ararken aklınızda ilk tutmanız gereken konu bu cilayı uzun süre nasıl koruyacağınız olmalıdır. Çünkü bu tezgahı uygun temizlik malzemeleri ile temizlemezseniz mutfak tezgahınız matlaşmaya başlayacaktır. Bu konuda ilk önerimiz asidik temizleyicileri siyah granit mutfak tezgahınızdan uzak tutmanız yönünde olacaktır. Tezgahınızın üzerinde kesinlikle limon vb kesmemelisiniz. Bu güzel mutfakta elbette zaman içerisinde kireç ve tortular oluşacaktır. Bunlar için basit oksalit asit kullanmanızı önermekteyiz. Çünkü bu asit çeşidi asla granitinize zarar vermemektedir. Mutfağınızın günlük temizliğini özenli bir şekilde yaparak bu kireçlenmeyi önleyebilirsiniz.


İşte sizin için siyah granit mutfak tezgahı nasıl temizlenir?

Konusu için bir küçük püf noktası daha paylaşalım. Her gün yemekler pişirdiğimiz mutfağımızda bazen zorlu kirler mutfak tezgahlarımızın yüzeylerinde oluşmaktadır. Elinize bulaşık teli alarak telleme işlemi yapmanız tezgahın ömrünü kısaltacağı için kesinlikle bu işlemi uygulamayınız. Ancak bu güçlü kirleri siyah granitten çıkarmanız için fırın sodası kullanarak dakikalar içerisinde bu sorununuzdan hemen kurtulmanız mümkündür.

Graniti Uzun Süre Kullanmak İçin Dikkat Etmek Şart

Granitinizin rengi ne olursa olsun dikkatli ve özenli kullanmadığınız sürece ömürlük bir kullanım söz konusu olmayacaktır. Granit tezgah kullanılan mutfaklarda ömürlük kullanım hedeflenmektedir. Ama doğru kullanım ile bunu siz sağlayabilirsiniz. Aksi halde kısa zamanda matlaşan mutfak tezgahınız sizi çok rahatsız etmeye başlayabilir. Bu da doğrudan ekonominizi ilgilendiren bir konu haline dönüşe bilir. Tezgah değişimi ve tadilat işlemleri oldukça can sıkıcı bir süreç olduğu için tüm bu detayları da değerlendirerek tezgahınızı uygun malzemelerle temizleyerek çok uzun dönemler kullanmanızı önermekteyiz.